Zapraszamy na finałowy koncert XIII Rock-Time w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Festiwal wykreował już takich artystów, jak m.in. TABU, Pajujo czy Kamil Bednarek z zespołem StarrGuardMuffin.

Zagrają w muzycznym sercu miasta

Przegląd Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time to inicjatywa Studenckiego Studia Radiowego Emiter, działającego przy Politechnice Opolskiej. Początki przeglądu sięgają 2003 roku. Dawniej impreza odbywała się w klubie Graffiti czy K60, jednak z czasem przeniosła się do muzycznego serca Opola, czyli Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. To właśnie na kultowej scenie, młode zespoły mogą zawalczyć o nagrodę główną, jaką jest 2000 zł na nagranie w profesjonalnym studiu muzycznym, nagrodę publiczności oraz organizatorów, czyli występ na Piastonaliach.

Bednarek i inni

Rock-Time miał być alternatywą do opolskiego festiwalu. Pomysł na wydarzenie zrodził sięz braku większej ilości tego typu przedsięwzięć, w którym mogliby wziąć udział studenci oraz pozostali mieszkańcy miasta. Przegląd na dobre wpisał się do muzycznego kalendarza Opola i w tym roku odbędzie się już po raz XIII. W poprzednich edycjach w przeglądzie brali udział artyści, którzy obecnie są znani na polskiej muzycznej scenie. Na rocktime’owej scenie swoją przygodę zaczynały takie zespoły, jak TABU, Pajujo czy Kamil Bednarek z zespołem StarrGuardMuffin. Dziś koncertują nie tylko w kraju, ale poza jego granicami, a ich utwory obecne są na listach przebojów. Nie zamykamy się tylko na rock. W przeglądzie brały udział zespoły, które zaskakiwały publiczność  także innymi dźwiękami z pogranicza rapu, hardcore’u czy folku, jak zespół Krzikopa – potrójni zwycięzcy Rock-Time 2014.

Kto tym razem?

Wielkie zaskoczenie! Już przy pierwszej nagrodzie miałem niesamowitą radość na twarzy i nie umiałem ukryć emocji. A z każdą kolejną, to po prostu adrenalina tak uderzała do głowy! Fantastyczne, naprawdę fantastyczne uczucie! Wielkie zaskoczenie przede wszystkim! Mateusz Dyszkiewicz z zespołu Krzikopa, tuż po wygranej na finale Rock-Time 2014 (zespół wygrał nagrodę główną, publiczności oraz organizatorów). Zeszłorocznym zwycięzcą przeglądu został zespół SoFresh. Kto tym razem zachwyci jury i publiczność zgromadzoną w NCPP?  Podczas trwającego tydzień głosowania, internauci oddali 4473 głosy. Na drodze głosowania online wybrany został zespół ATME z Wrocławia, który zdobył 324 głosy. Pozostałą piątkę finałową wybrało radiowe jury. Na scenie kameralnej NCPP w Opolu, oprócz ATME, zaprezentują się takie zespoły jak: Radioslam (Warszawa/Białystok), Ostatni w Raju (Kraków), Futurelight (Łódź), The Perfumes (Kraków), HURROCKAINE (Katowice/Olkusz)

Grey Fruit gwiazdą wieczoru

Finałowy koncert Rock-Time 2017 odbędzie się 15 marca o godz. 19.00 (wstęp wolny). Liczymy, że tegoroczny finał przyciągnie wielu fanów dobrej muzyki. Gwarantujemy, że nie zabraknie ciekawych brzmień. Gwiazdą wieczoru będzie wrocławski zespół Grey Fruit – laureaci przeglądu z 2015 roku. Na scenie zaprezentuje się 6 finalistów, a wśród nich zwycięzca głosowania internautów, których oceniać będzie profesjonalne jury w składzie: Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak – Big Cyc, Marcel Różanka – Oberschlesien, Jacek Rudnik – Radio Opole.


Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Studio Radiowe Emiter, Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki oraz Ragtime. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Opole, TVP3 Opole, 24Opole, New Wave Promo i Szarpidrut. Partnerami wydarzenia jest hotel restauracja Villa Park oraz Koło Naukowe Politechniki Opolskiej ŻUBR.